September 9, 2017

Please reload

Ostatnie posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Wyróżnione posty

Cellonet - Andrzej Bauer - płyta i koncert

November 6, 2017

Dawno, dawno temu.. jeszcze w ubiegłym stuleciu - przez dwadzieścia lat byłam wiolonczelistką [wcale nie prześliczną]. Patrząc  na moich niezwykle utalentowanych [przystojnych] kolegów ze studiów - dziś profesorów Uniwersytetu Muzycznego; Andrzeja Bauera, Tomasza Strahla, Piotra Hausenplasa, i mojego męża Piotra Sapilaka [artysty FN] doszłam do wniosku, że nigdy tak jak oni perfekcyjna nie będę. [Trochę to smutne]. Wiolonczela poszła w kąt, a ja wkroczyłam w świat biznesu.  Po latach wróciły!......... MOJE DEMONY..................! Zaatakowały ze zdwojoną siłą. Piękne, młode, utalentowane, silne..

 

 

Warszawska Grupa CELLONET pod wodzą profesora ANDRZEJA BAUERA: Magdalena Bojanowicz, Michał Borzykowski, Robert Dacko, Miłosz Drogowski, Marta Kordykiewicz, Bartosz Koziak, Mikołaj Pałosz, Dominik Płociński, Filip Syska, Marcin Zdunik. Z wisienką na torcie - w postaci gościa specjalnego LESZKA MOŻDZERA. Nasza spółka ARTHORSE stała się producentem wykonawczym ich płyty i promotorem.

 

 


Demony po latach nie takie straszne... Bo tu i teraz w mojej nowej rzeczywistości zawodowej to najpiękniejszy czas w życiu. To radość, że mogę służyć tym, których talent na to zasługuje i wiem, że zrobię to perfekcyjnie! (Aneta Sapilak)

 

CELLONET - ANDRZEJ BAUER

 

 

Album, wydany w roku jubileuszu 10-lecia istnienia Warszawskiej Grupy CELLONET, zawiera przekrojowy pod względem historycznym i stylistycznym repertuar – od dzieł renesansowych po współczesne, w tym także skomponowane przez polskich twórców (S. Wojciechowski, K. Komeda). Artyści pod kierownictwem Andrzeja Bauera pragnęli w ten sposób zaprezentować bogactwo i zróżnicowanie literatury muzycznej, możliwości brzmieniowe zespołu wiolonczelowego, a także swoją wszechstronność, umiejętności i zainteresowania. Tym, co spaja zawarte na płycie utwory, jest interpretacja wiolonczelistów, którzy odnajdują się równie dobrze w aranżacjach muzyki dawnej, w muzyce filmowej i jazzowej, jak i w awangardzie. Obok hitów muzyki mniej lub bardziej poważnej prezentują utwory będące efektem twórczej wymiany pomiędzy nimi a działającymi kompozytorami, budując wizerunek nieortodoksyjnego współczesnego zespołu przekraczającego granice scen i estetyk.  (Aleksandra Braumańska – Fundacja Muzyczne Aspiracje)

 

Projekt został dofinansowany przez Fundację PZU, Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partner medialny: Program 2 Polskiego Radia

Produkcja: BASSO Andrzej Bauer, Program 2 Polskiego Radia, Fundacja Muzyczne Aspiracje

Wydawca: Arthorse

Wydawcą utworu Korót L. Berio jest wydawnictwo Universal Edition AG, zaś kompozycji Cello Counterpoint S. Reicha – wydawnictwo Boosey & Hawkes Music Publishers Limited.

 

Koncert z okazji 10 lecia zespołu i premiery płyty (z udziałem Możdżera) już jutro (wtorek 7 listopada 2017) w Filharmonii Narodowej o 19:00. ZAPRASZAMY
 

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-z-okazji-dziesieciolecia-zespolu

 

 

 

Zapisz

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Please reload

Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

 

ArtHorse sp. z o.o.

ul. Wiertnicza 99, 02-952 Warszawa,  NIP: 951 24 44 070, REGON: 368143504

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr rejestru przedsiębiorców KRS 0000692327 Kapitał Zakładowy: 16 000 PLN

  • Facebook Social Icon