Cellonet - Andrzej Bauer - płyta i koncert

Dawno, dawno temu.. jeszcze w ubiegłym stuleciu - przez dwadzieścia lat byłam wiolonczelistką [wcale nie prześliczną]. Patrząc na moich niezwykle utalentowanych [przystojnych] kolegów ze studiów - dziś profesorów Uniwersytetu Muzycznego; Andrzeja Bauera, Tomasza Strahla, Piotra Hausenplasa, i mojego męża Piotra Sapilaka [artysty FN] doszłam do wniosku, że nigdy tak jak oni perfekcyjna nie będę. [Trochę to smutne]. Wiolonczela poszła w kąt, a ja wkroczyłam w świat biznesu. Po latach wróciły!......... MOJE DEMONY..................! Zaatakowały ze zdwojoną siłą. Piękne, młode, utalentowane, silne..

Warszawska Grupa CELLONET pod wodzą profesora ANDRZEJA BAUERA: Magdalena Bojanowicz, Michał Borzykowski, Robert Dacko, Miłosz Drogowski, Marta Kordykiewicz, Bartosz Koziak, Mikołaj Pałosz, Dominik Płociński, Filip Syska, Marcin Zdunik. Z wisienką na torcie - w postaci gościa specjalnego LESZKA MOŻDZERA. Nasza spółka ARTHORSE stała się producentem wykonawczym ich płyty i promotorem.

Demony po latach nie takie straszne... Bo tu i teraz w mojej nowej rzeczywistości zawodowej to najpiękniejszy czas w życiu. To radość, że mogę służyć tym, których talent na to zasługuje i wiem, że zrobię to perfekcyjnie! (Aneta Sapilak)

CELLONET - ANDRZEJ BAUER

Album, wydany w roku jubileuszu 10-lecia istnienia Warszawskiej Grupy CELLONET, zawiera przekrojowy pod względem historycznym i stylistycznym repertuar – od dzieł renesansowych po współczesne, w tym także skomponowane przez polskich twórców (S. Wojciechowski, K. Komeda). Artyści pod kierownictwem Andrzeja Bauera pragnęli w ten sposób zaprezentować bogactwo i zróżnicowanie literatury muzycznej, możliwości brzmieniowe zespołu wiolonczelowego, a także swoją wszechstronność, umiejętności i zainteresowania. Tym, co spaja zawarte na płycie utwory, jest interpretacja wiolonczelistów, którzy odnajdują się równie dobrze w aranżacjach muzyki dawnej, w muzyce filmowej i jazzowej, jak i w awangardzie. Obok hitów muzyki mniej lub bardziej poważnej prezentują utwory będące efektem twórczej wymiany pomiędzy nimi a działającymi kompozytorami, budując wizerunek nieortodoksyjnego współczesnego zespołu przekraczającego granice scen i estetyk. (Aleksandra Braumańska – Fundacja Muzyczne Aspiracje)

Projekt został dofinansowany przez Fundację PZU, Związek Artystów Wykonawców STOART i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Partner medialny: Program 2 Polskiego Radia

Produkcja: BASSO Andrzej Bauer, Program 2 Polskiego Radia, Fundacja Muzyczne Aspiracje

Wydawca: Arthorse

Wydawcą utworu Korót L. Berio jest wydawnictwo Universal Edition AG, zaś kompozycji Cello Counterpoint S. Reicha – wydawnictwo Boosey & Hawkes Music Publishers Limited.

Koncert z okazji 10 lecia zespołu i premiery płyty (z udziałem Możdżera) już jutro (wtorek 7 listopada 2017) w Filharmonii Narodowej o 19:00. ZAPRASZAMY

http://filharmonia.pl/koncerty-i-bilety/repertuar/koncert-z-okazji-dziesieciolecia-zespolu

Zapisz


Wyróżnione posty
Posty już wkrótce
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square